Land van Cuijk

open monumentendag op landgoed tongelaar

Open Monumentendag op Landgoed Tongelaar

zondag 13 september 2026 van 10:00 uur tot 16:00 uur

Landgoed Tongelaar ademt geschiedenis dankzij een historie die meer dan 1.000 jaar omspant. Kom het ervaren tijdens de Open Monumentendag op zondag 13 september. Ga mee met Rondje Tongelaar, een wandeling langs hoogtepunten van dit mooie gebied. Na de wandeling kun je heerlijke koekjes proeven die gebakken worden in het historische bakhuisje.

Wandeling “Rondje Tongelaar”
Het maandelijkse Rondje Tongelaar staat dit keer in het teken van de rijke geschiedenis van het landgoed. Want Tongelaar is eigenlijk één groot open monument. De burcht kennen veel mensen, maar verspreid over het landgoed zijn nog veel meer oude sporen van bewoning en landgebruik te vinden. Onder begeleiding van gids en beheerder Gijs Looijen ontdek je het verhaal achter onder meer de verschillende erfpachtboerderijen en het historische bakhuisje.

Ook hoor je meer over nieuw archeologisch onderzoek dat binnenkort op het landgoed plaatsvindt. Onderweg staan we ook stil bij het beekherstelproject van de Lage Raam, dat op dat moment volop in uitvoering is. Bij proefboringen zijn al interessante vondsten gedaan. Wat er bij het afgraven van de oeverzones nog meer tevoorschijn komt, blijft voorlopig spannend.

Inschrijven
Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht vanwege de groepsgrootte. Schrijf je via de link in voor de wandeling tijdens Open Monumentendag: https://www.brabantslandschap.nl/wandelen-op-landgoed-tongelaar

Koekjes proeven uit het historische bakhuisje
In het historische bakhuisje worden deze dag heerlijke, verse koekjes bereid door koekenbakker Marius. Het bakhuisje is open van 10:00 tot 15:00 uur. Kom vooral proeven!

Praktische informatie
De wandeling start om 10.00 uur bij de poort van het kasteel en duurt tot 12.00 uur. De parkeerplaats is aan de Hoogedijk in Mill. Vanaf hier is het ongeveer 8 minuten wandelen naar het kasteel. De wandeling gaat over onverharde paden en is geschikt voor kinderen, maar niet rolstoelvriendelijk. Honden zijn (mits vriendelijk en goed aangelijnd) welkom. Het infopunt en het kasteel zijn geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Deelname aan de wandeling is gratis. Inschrijven is noodzakelijk, dat kan op deze pagina.

Goei Leven Lunch
Na de wandeling kun je het informatiecentrum van Brabants Landschap bezoeken op het kasteel of genieten van een Goei Leven lunch: Soep van het Seizoen, zuurdesembrood en koffie of thee voor € 8,50 (normaal € 10,10).

Waar te vinden?

Adres

Kasteel Tongelaar
Tongelaar 12, Mill

Organisatie

Brabants Landschap
activiteiten@brabantslandschap.nl
0411622775



Wij verbinden, versterken en vermarkten van het totale toeristisch recreatieve aanbod in Mill. | © Ontdek Mill | Website door Internetbureau Wux

Top